ОГІЄНКІВСЬКИЙ КРАЙ ЗАПРОШУЄ НА КНИЖКОВУ ТОЛОКУ 18 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ СМТ БРУСИЛІВ

Автор: ВОЛОДИМИР СВЯТНЕНКО

Здавна так повелося, що після закінчення польових робіт селяни гуртувалися до толоки. Бо роботи в селі завжди вистачало: комусь треба хатку підлатати, комусь хлівець підправити, а десь криниченьку викопати. І все то робилося на добровільних засадах і безоплатно. Ну, як і годиться, всяка толока закінчувалася могоричем господаря. Під «Три гички» та добру закуску заводили селяни балачки про нагальні проблеми, ділилися знаннями та досвідом і, врешті-решт, вирішували оте сокровенне вічне питання: «Як жити далі». Коли ж добре скуштують господарської варенухи, то упивалися піснями, бо українець без пісні, як циган без дримби. А далі танці, забавки й гуляння до пізньої ночі…

Так було колись і в нас, у Брусилові – славному козацькому містечку над Здвижем. Так є і тепер, хоч уже давно в іншому форматі, адже організацією робіт з облаштування обійсть і вулиць займається селищна ОТГ. Вона ще й конкурси різні проводить і кращим толокістам цінні подарунки й грамоти вручає. А ось із культурним розвитком, зокрема читанням, не все гаразд, як, власне, і по всій Україні. Народ перестав виписувати періодику і щодалі, тим книжок читає все менше. Одним словом, письменників більшає, а читачів меншає.

Тож, щоб зацікавити мешканців Здвижень-краю до читання, виник задум провести у Брусилові «Книжкову толоку». Хтось сміючись скаже: «Не той масштаб. Куди мов провінції до великих міст». Ой не спішіть…

Як на мене, то не площею (розміром) визначається культурна значимість населеного пункту, а цивілізаційним поступом людства на його території, а ще тим благодатним родючим культурним ґрунтом, який зростив видатних особистостей. А ось тут Брусилів перескаче й більшість обласних центрів. Чого лишень вартують імена Івана Огієнка (митрополита Іларіона), народного артиста СРСР Євгена Червонюка, народного артиста України Стаса Боклана, академіків Івана Аржаних і Валентина Зими. А ще Брусилів (під літописною назвою Здвиженськ) був одним із перших торгових містечок Київської Русі. У 1585 році містечко отримало магдебурзьке право (на той час такий статус мали всього вісім населених пунктів Наддніпрянської України).

Так склалося історично, що Брусилів, від якого як до Києва, так і до Житомира всього 70 км, завжди був пограниччям: між полянами і деревлянами, між Київським і Волинським князівствами, між Московським царством і Короною Королівства Польського, між Київською і Житомирською областями. Саме тому, ми хочемо зробити «Свято Книги» не тільки для брусилівців, але й для жителів сусідніх районів Житомирської і Київської області. А для цього сердечно запрошуємо до участі в «Брусилівській книжковій толоці» ПИСЬМЕННИКІВ, ВИДАВЦІВ, ЖУРНАЛІСТІВ, КРАЄЗНАВЦІВ, БІБЛІОТЕКАРІВ.

З умовами участі Ви можете докладно ознайомитися на сайті інформаційного партнера заходу «МОЯ БРУСИЛІВЩИНА». Скажу лишень, що участь безкоштовна, а для зручності приїзду організатори (Брусилівська селищна ОТГ, Брусилівська райрада) та меценати і благодійники потурбуються про транспорт з Києва та Житомира.

І наостанок. Такий захід у Брусилові буде проводитися вперше, тож організатори з вдячністю приймуть всі Ваші поради, пропозиції, зауваження. Будемо раді, якщо Ви долучитеся до організаційно-підготовчої роботи. Зокрема, учасники вже зараз можуть заповнювати анкети на сайті.

Leave a Comment