Костовці

Село, підпорядковане Ставищенськiй сiльськiй радi, розташоване за 40 км на схід від Коростишева, за 4 км на північ від Брусилова, за 32 км на північний схід від залізничної станції Скочище, за 8 км вiд автошляху Київ—Чоп. На околиці села протікає річка Щеснівка. Площа населеного пункту — 68 га.

1970 р. у Костовцях проживала 331 особа, з яких жінок — 196, чоловіків — 135. 1979 р. чисельність населення села становила 236 осіб (жінок — 140, чоловіків — 96), 1989 р. — 162 особи (жінок — 96, чоловіків — 66). Земельні угіддя та тваринницькі ферми села входили до складу ставищенського колгоспу «Дружба».

З історії села

У деяких літературних джерелах вказано, що теперішні Костовці — це колишнє село Щенснівка. Однак це не зовсім правильно. Наприкінці XVI—на початку XVII ст. бачимо окреме співіснування цих сіл. Можливо, що ці села об’єднались і утворили сучасні Костовці. Та частина села, яка розкинулася на схід ближче до села Містечка, раніше звалася саме Костюковець, а західна частина, яка ближче до Осівець — Щенківка (Щенснівка).

Про походження назви села Костовці чи Костюковець нічого не відомо. За спільним коренем цих обох слів можна тільки припускати, що назва села утворилась від слова «кості».