БРУСИЛІВЩИНА В ІМЕНАХ. НАУКОВЦІ

Автор: СЕРГІЙ МАЗУРЕНКО

Під такою назвою побачила світ книжка нашого земляка Володимира Святненка. Вона третя в серії видань, присвячених відомим українцям, які народилися чи були пов’язані з Брусилівщиною. У ній зібрано біографічні нариси про 70 науковців і винахідників, які відігравали та відіграють провідну роль у радянській і українській науці.

Учені — це люди вельми своєрідних переконань і непростих доль, постійно перебувають у науковому пошуку. Вони не бояться мріяти категоріями, мають власні погляди на процеси та явища, а на шляху до поставленої мети сміливо долають труднощі і бар’єри усталеного світу знань. Учені уміють радіти малому, створюючи велике, а з їхніх ідей народжуються речі матеріальні й духовні, завдяки чому відбувається поступ цивілізації.

Шлях науковця до визнання довгий і тернистий, долають його розумні, сильні духом і тверді в переконаннях особистості. Жадоба до знань веде їх до незвіданих нетрів природи та суспільства. Вони досягають здобутків важкою працею та попри це не почуваються героями, скоріше наполегливими жниварями таємниць творення світу.

Висвітлення життя та діяльності вчених — уродженців Брусилівщини у контексті наукових досягнень українців сприятиме поглибленому вивченню історії рідного краю на особистих прикладах відомих земляків, виховуватиме в читачів любов до малої батьківщини та почуття національної гордості. Майбутнім поколінням брусилівців є з кого брати приклад, адже наш Здвижень-край виплекав 11 академіків, 35 докторів наук, сім лавреатів Державних премій, десять заслужених діячів науки і техніки. Наші земляки розвивали і фундаментальну, і прикладну науку, добивалися визнання у природничих і суспільних науках, встановлювали закони механіки і суспільного життя, розробляли математичні теореми та системи психологічних і педагогічних знань, вишукували незвідані об’єкти Всесвіту та методи боротьби із захворюваннями. Вони працювали в університетах, науково-дослідних інститутах і проєктних установах Академії наук України, Радянського Союзу та інших союзних республік, де ставали авторами наукових розробок і відкриттів, визнаних в нашій країні та за кордоном.

Автор щиро дякує за фінансову підтримку голові Брусилівської ОТГ Володимирові Габенцю, голові ГО «Рідний дім — Брусилівщина» Олександрові Нікітчину, голові фракції політичної партії «Європейська солідарність» у Брусилівській селищній раді Павлові Боровому, редактору газети «Відродження» Сергієві Мазуренку, благодійниці Лесі Гребенюк.

Презентація книжки «Брусилівщина в іменах. Науковці» відбудеться під час Другої Брусилівської книжкової толоки 10 вересня 2021 року. На цей літературно-мистецький захід будуть запрошені герої книги та їхні родичі

Leave a Comment