БРУСИЛІВ

Селище міського типу Житомирської області, райцентр, розташований на р. Здвиж, за 85 км на захід від Києва, на 80 км на схід від обласного центру Житомир та за 25 км від залізничної станції Скочище.

Площа 16,5 км2. Населення – 4,8 тис. осіб. Національний склад – 98 % українців.

Автобусна станція має зв´язок з містами Київ, Житомир, Фастів, Народичі, Малин, Радомишль, Коростишів. Через смт. Брусилів проходять транзитні маршрути на м. Попільня, м. Андрушівка, м. Вінниця.

Корисні копалини: торф, глина, пісок.

Нині тут працюють: сільськогосподарське підприємство ТОВ «Агрофірма «Брусилів», підприємство з виробництва ковбасних виробів «Брусилівські ковбаси», підприємство з виробництва фарб «Файдал», маслозавод.

У селищі – 2 загальноосвітні школи, дитячий садок, районна поліклініка, районна лікарня, районний Будинок культури, дитяча музична школа, дитячо-юнацька спортивна школа, 2 бібліотеки, центр юнацької творчості “Мрія”, історико-краєзнавчий музей імені Івана Огієнка. Функціонують відділення трьох банків.

Діють релігійні громади Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату, Римсько-Католицької Церкви, Церкви Християн віри Євангельської, Церкви незалежних християн віри Євангельської “Блага вість”.

У селищі є пам´ятки архітектури – залишки костелу і кляштору Ордену капуцинів (1787 р.), городище в центрі Брусилова (ХІ-ХІІ ст.), замчище (XIV ст.), 2 могили на північному сході околиці (ХІІ-ХІІІ ст.).

1997 р. встановлено погруддя Т. Шевченка.

2010 р. відкрито пам’ятник Іванові Огієнку (митрополиту Іларіону).

Поштовий індекс – 12601
Телефонний код – +380 4162

Брусилівська селищна територіальна громада

Адреса: 12601, Житомирська обл., Брусилівський р-н, смт. Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, буд. 50

Автор відео: Олександр Паламарчук; Монтаж: Аркадій Поліщук

Опитування

Матеріали якої тематики цікавлять Вас найбільше на сайті “МОЯ БРУСИЛІВЩИНА” (дозволяється вибрати до трьох варіантів відповідей)

Переглянути результати

Loading ... Loading …