ВИЙШОВ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ БРУСИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ “ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ. 8 КЛАС”

Підручник містить навчальний матеріал з історії Брусилівщини, починаючи від XVI до кінця XVIII століття. Основний навчальний матеріал з історії рідного краю поданий у відповідності до програми «Історія України» Міністерства освіти і науки України. Глибше осягнути багатовікову історію рідного краю допоможуть уривки з історичних документів, численні ілюстрації, мапи, схеми, а також твори художньої літератури Запитання, завдання, тестові вправи зорієнтовані на вікові особливості восьмикласників, а отже, сприятимуть ґрунтовному засвоєнню навчального матеріалу.

ПЕРЕДМОВА

«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина». Ці слова Ліни Костенко якнайкраще розкривають сутність навчальної дисципліни «Історія рідного краю». Адже любов до своєї країни, відданість своєму народові, гордість за свою національність починаються саме зі знання того крихітного континенту, де людина народилася і виросла, де минуло її дитинство. Завдяки вивченню історії рідного краю не лише зберігається історична пам’ять — успадкування минулого досвіду й духовних надбань українського народу, а й закладається міцний фундамент національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. Це особливо нагально в непростих умовах сьогодення, коли найкращі сини України боронять її суверенітет і територіальну цілісність на сході.

Наша держава пройшла непростий шлях історичного розвитку, на її долю випадало чимало випробувань, у яких водночас спліталися і славні, і трагічні події. Однією з героїчних і найславетніших сторінок української історії вважається козацька епоха. Ґрунтуючись на глибоких історичних традиціях, козацтво продовжило розвиток матеріальної культури та духовного життя народу і вже із середини ХVII ст. репрезентувало перед світом український етнос, а українці дістали назву «козацького народу». Крім того, воно справило позитивний вплив на розвиток українського народу, його господарське, соціальне, політичне, культурне й релігійне життя.

Завдяки географічному розташуванню на перетині головних транспортних магістралей наш край не залишився осторонь важливих історичних подій, а  Брусилів зажив слави козацького містечка. Наші предки хоробро захищали рідну землю від вторгнень чужинців, брали участь у козацько-селянських повстаннях і битвах національно-визвольної війни 1648—1657 рр. Серед гетьманів та козацьких ватажків було чимало уродженців і жителів нашого Здвижень-краю, які залишили помітний слід в історії України. Зокрема, козаки Запорозької Січі Брусиловець і Водотиєць, сотник Бречка, полковник Канівського полку Юрій Голуб, фастівський полковник Семен Палій, отаман Яків Сачок-Довгошиєнко, полковник Іван Бондаренко, гетьмани Іван Самойлович і Михайло Ханенко.

У підручнику Володимира Святненка «Історія рідного краю. 8 клас» доступно та цікаво викладено навчальний матеріал з урахуванням вікових особливостей учнів. У ньому інформацію подано згідно із сучасною методикою, а наявність великої кількості ілюстрацій, тестових завдань, запитань для обговорення робить його незамінним у вивченні історії Брусилівщини періоду XV–XVIII ст.

Навчальний посібник В. Святненка «Історія рідного краю. 8 клас» видано за сприяння голови Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади В. Габенця і його першого заступника В. Шкуратівського та підтримки депутатів Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади (рішення 28 сесії 7 скликання №881 від 13.02.2019 «Про затвердження Програми підтримки книговидання та популяризації української книги на 2019—2020 роки»).

Навчальний посібник В. Святненка «Історія рідного краю. 8 клас» не тільки стане у пригоді учасникам освітнього процесу, а й буде корисним усім, хто цікавиться історією Брусилівщини.

Наталія КОВАЛЬ,
голова методичного об’єднання вчителів Брусилівської ОТГ

Leave a Comment