ПОЛЯНИ
Святненко В. Поляни [Текст] : оповідання / Володимир Святненко. — Житомир : Видавець О. О. Євенок, 2021. — 176 с. ISBN 978-966-995-281-3.
ВАРТІСТЬ: 120 грн
Дванадцять оповідань, що увійшли до нової книжки прози Володимира Святненка несхожі за сюжетом і відносяться до різних історичних епох, але всі вони об’єднані глибоким психологізмом героїв та їхньою любов’ю до свободи, правди і справедливості. За допомогою драматичних подій, романтичних історій, несподіваних обставин і кумедних ситуацій автор показує сутність людини під різними соціальними масками, її здатність протидіяти злу, боротися за національні ідеали, долати життєві труднощі, кохати і бути коханою.
У цій збірці оповідань кожний читач знайде для себе щось близьке: спогади пережитого, мінливість і підступність долі, шкільництво, селянський побут, палке кохання і красу рідного краю. Цікаві життєві історії, написані емоційно й естетично багатою й образною літературною мовою, зворушать до щемкого болю в серці та нікого не залишать байдужим.
БРУСИЛІВЩИНА В ІМЕНАХ. НАУКОВЦІ
Брусилівщина в іменах. Книга третя. Науковці / [Автор-упорядник Святненко В. Г.]. — Житомир: О. О. Євенок, 2021. — 244 с. ISBN 978-966-995-279-0.
ВАРТІСТЬ: 150 грн
Ця книга є третьою у серії видань, які присвячені відомим українцям, що народилися чи були пов’язані з Брусилівщиною. У ній зібрані біографічні нариси про 70 учених і винахідників, які відігравали та відіграють провідну роль у радянській і українській науці.
Видання розраховане на фахівців і широке коло читачів.
САМУРАЙ. УКРАЇНСЬКА ІСТОРІЯ
Святненко В. Самурай. Українська історія / Володимир Святненко. — Житомир: О. О. Євенок, 2019. — 608 с. ISBN 978-617-7752-15-7.
ВАРТІСТЬ: 170 грн
Серпень 1904 року, російсько-японська війна. Нащадок запорізького козака Семен Булашенко з Київщини разом із кількома десятками моряками, серед яких двоє земляків-українців – матрос Іван Яковина із селян Чернігівської губернії та механік Арсентій Чубенко з робітників Полтавщини, дивом рятуються з потопаючого броненосця «Рюрик» в Тихому океані та потрапляють у полон до японців. У місті Нагасакі їхні шляхи розходяться.
Призвичаївшись до незвичного укладу життя острівного народу, Семен знаходить багато схожого між українцями і японцями. Він закохується у доньку свого господаря Еміко із самурайського роду Сумідзів, а одружившись із нею вимушений залишитися в Японії.
Через майже чотирнадцять років Семену випадає нагода відвідати Батьківщину, де він разом із дружиною опиняється у вирі національних визвольних змагань. У швидкоплинній круговерті складних суспільно-політичних подій доля знову зводить колишніх товаришів по службі, але кожний із них має власний погляд на сувору революційну дійсність…
Читати більше про книгу https://samurai.in.ua/
Історія рідного краю. 8 клас

Святненко В. Г. Історія рідного краю. 8 клас / Навчальний посібник для учнів 8 класу загальноосвітніх шкіл Брусилівського району. — Житомир: Видавець Євенок О. О., 2020. — 132 с. ISBN 978-966-996-206-6.
Підручник містить навчальний матеріал з історії Брусилівщини, починаючи від XVI до кінця XVIII століття. Основний навчальний матеріал з історії рідного краю поданий у відповідності до програми «Історія України» Міністерства освіти і науки України. Глибше осягнути багатовікову історію рідного краю допоможуть уривки з історичних документів, численні ілюстрації, мапи, схеми, а також твори художньої літератури. Запитання, завдання, тестові вправи зорієнтовані на вікові особливості восьмикласників, а отже, сприятимуть ґрунтовному засвоєнню навчального матеріалу.
«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина». Ці слова Ліни Костенко якнайкраще розкривають сутність навчальної дисципліни «Історія рідного краю». Адже любов до своєї країни, відданість своєму народові, гордість за свою національність починаються саме зі знання того крихітного континенту, де людина народилася і виросла, де минуло її дитинство. Завдяки вивченню історії рідного краю не лише зберігається історична пам’ять — успадкування минулого досвіду й духовних надбань українського народу, а й закладається міцний фундамент національно-патріотичного виховання молодої генерації. Це особливо нагально в непростих умовах сьогодення, коли найкращі сини України боронять її суверенітет і територіальну цілісність на сході нашої країни.
Наша держава пройшла непростий шлях історичного розвитку, на її долю випадало чимало випробувань, у яких водночас спліталися і славні, і трагічні події. Однією з героїчних і найславетніших сторінок української історії вважається козацька епоха. Ґрунтуючись на глибоких історичних традиціях, козацтво продовжило розвиток матеріальної культури та духовного життя народу і вже із середини ХVII ст. репрезентувало перед світом український етнос, а українці дістали назву «козацького народу». Крім того, козацтво справило позитивний вплив на розвиток українського народу, його господарське, соціальне, політичне, культурне й релігійне життя.
Завдяки географічному розташуванню на перетині головних транспортних магістралей наш край не залишився осторонь важливих історичних подій, а Брусилів зажив слави козацького містечка. Наші предки хоробро захищали рідну землю від вторгнень чужинців, брали участь у козацько-селянських повстаннях і битвах національно-визвольної війни 1648–1657 рр. Серед гетьманів та козацьких ватажків було чимало уродженців і жителів нашого Здвижень-краю, які залишили помітний слід в історії України. Зокрема, козаки Запорозької Січі Брусиловець і Водотиєць, сотник Бречка, полковник Канівського полку Юрій Голуб, фастівський полковник Семен Палій, отаман Яків Сачок-Довгошиєнко, полковник Іван Бондаренко, гетьмани Іван Са-
мойлович і Михайло Ханенко.
У підручнику Володимира Святненка «Історія рідного краю. 8 клас» доступно та цікаво викладено навчальний матеріал з урахуванням вікових особливостей учнів. У ньому інформацію подано згідно із сучасною методикою, а наявність великої кількості ілюстрацій, тестових завдань, запитань для обговорення робить його незамінним у вивченні історії Брусилівщини періоду XV–XVIII ст.
Навчальний посібник В. Святненка «Історія рідного краю. 8 клас»
видано за сприяння голови Брусилівської селищної об’єднаної територі-
альної громади В. Габенця і його першого заступника В. Шкуратівського
та підтримки депутатів Брусилівської селищної об’єднаної територіаль-
ної громади (рішення 28 сесії 7 скликання № 881 від 13.02.2019 «Про
затвердження Програми підтримки книговидання та популяризації
української книги на 2019–2020 роки»).
Навчальний посібник В. Святненка «Історія рідного краю. 8 клас» не тільки стане у нагоді учасникам освітнього процесу, а й буде корисним усім, хто цікавиться історією Брусилівщини.
Наталія Коваль,
голова методичного об’єднання
вчителів історії Брусилівської ОТГ
Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. У терновому вінку. — К.: Центр учбової літератури, 2012. — 384 с.
Краєзнавче видання відтворює найбільш значимі факти, події, явища в населених пунктах Здвижень-краю у період 1900—1941 pp. Автор приділив значну увагу соціальному становищу селянства в останні дореволюційні роки, під час національно-визвольної війни, в перші роки встановлення радянської влади та у передвоєнний період. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України, газетно-журнальну періодику, фотодокументи, листування, свідчення очевидців і розповіді старожилів.
Книжка стане у нагоді науковцям, вчителям, студентам, а також усім тим, хто цікавиться історією Брусилівщини.
Святненко В. Г. Рідний край над Здвижень-рікою. Дві Великі Перемоги. — К.: Видавець Пугач О. В., 2015. — 472 с.: іл.
Краєзнавче видання відтворює найбільш значимі історичні події населених пунктів Здвижень-краю в період 1941—1991 рр. Автор приділив значну увагу бойовим діям на Брусилівщині під час німецько-радянської війни, життю людей на окупованій фашистськими загарбниками території, долям остарбайтерів, героїзму земляків на фронтах Другої світової війни, подіям із життя мешканців рідного краю в часи післявоєнної Відбудови та в останній період існування радянської економічної та політичної системи.
Книжка стане в нагоді науковцям, учителям, студентам, а також усім тим, хто цікавиться історією Брусилівщини.
Святненко В. Г. Старожитності Здвижень-краю. — К.: Віпол, 2016. — 452 с.: іл.
У монографії вперше в краєзнавчій науці здійснюється систематизований і комплексний аналіз старожитностей окремої історико-етнографічної області сучасної України — Приполісся, яку автор називає Здвижень-краєм. На основі об’ємного фактажу археологічних пам’яток, антропологічних матеріалів, культових і архітектурних споруд, витворів мистецтв, літописів й інших письмових історичних джерел висвітлено процес формування та розвиток краю від часів зародження людської цивілізації до початку XX століття. Важливі історичні події та їхня роль і значення в контексті загальноукраїнської історії представлені в хронологічній послідовності.
Значну увагу приділено давньоруському періоду історії Брусилівщини. Зокрема, на основі стародруків, архівних матеріалів, знайдених артефактів під час археологічних і краєзнавчих розвідок автор встановив точне місцезнаходження літописного міста Київської Русі — Здвиженська, знищеного монголо-татарами.
Генеалогічний опис власників поселень Здвижень-краю не тільки дає змогу осмисленіше підійти до ролі й місця кожного шляхтича, князя, дворянина в історичному процесі розвитку поселень, але й може стати першим кроком для багатьох українських родин на шляху до пошуку свого родового коріння. Книга є значно доповненим і уточненим виданням першого тому краєзнавчої трилогії «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини». Для археологів, істориків, музейних працівників, краєзнавців, викладачів і студентів історичних спеціальностей, усіх, хто цікавиться минулим України.
Брусилівщина в іменах. Книга перша. Артисти, музиканти, художники / [Автор-упорядник Святненко В. Г.]. — К.: ПАТ «ВІПОЛ», 2017. — 212 с.
Книга містить нариси про головні віхи життя і діяльності відомих діячів мистецтва, які народилися в Брусилівському районі Житомирської області або пов’язані з ним.
Засобами біографістики розкриваються досягнення артистів театру і кіно, режисерів, кіносценаристів, театрознавців, музикантів, співаків, художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, які завдяки своїм здібностям, таланту, важкій щоденній праці зробили помітний внесок у культуру та духовність України. Через творчі біографії митців висвітлено історію мистецтва Брусилівщини, всіх його галузей різних часів та епох.
Видання розраховане на фахівців і широке коло читачів.
Готуються до друку
Інші книги про історію Брусилівського краю
Войцехівський Б. Я роблю те, що може кожен: [ст., док., світлини] / Борис Войцехівський; вступ. Слово та упорядкув. М. Г. Махінчука. – К.: «Криниця», 2010. — 208. : іл., портр.
Габенець В. Костовці. Двадцяте століття: люди, їх долі. — Житомир: ФОП «Євенок О.О», 2013.
Губерначук С. Ой за річкою, за Щенківкою.: осівці-описи, документи, спогади, особистості.- К. : [б.в.], 2006.- 160 с. (в співавторстві з М. І. Каплаушенко).
Губерначук С. Украдені діти. Здвижівські бувальщини. К., 1998.
Коваленко П. Шляхи на сцену / Прохор Тихонович Коваленко. — Київ: «Мистецтво», 1964. — 291 с.
Коваленко П. Незабутнє: спогади старого актора. — К.: «Радянський письменник», 1962. — 269 с.
Нікітчин О. Нарис історії Брусилова. Від найдавніших часів до середини XX століття. — Житомир: «Видавець Пасічник М. П., 2009.
Огієнко І. Містечко Брусилів та його околиці /Іван Іванович Огієнко; Упоряд., передмова, комент. М. Тимошик. – Київ : Наша культура і наука, 2012 . – 335 с. : іл.
Опанасюк О. Чи затишно пані Провінції в Житомирі? З буднів письменницького голови. — Житомир: «Волинь», 2000.
Опанасюк О. Іван Огієнко та літописний Воздвижень з його окресами. У спогадах, документах, оповідях, версіях / О.Є. Опанасюк. – Житомир : Видавець Пасічник М.П., 2011. – 224 с.
Савченко В. З. «Фрески пам’яті» [Текст] : трилогія-есей / Володимир Савченко. — Житомир : Волинь : Рута, 2006—2013. — Кн. 1 : «Світло крізь ляду». — 2006. — 380 с. : фото; Кн. 2 : «Незабутні мої лицедії». — 2009. — 502, [2] с. : фото; Кн. 3 : «Калинові острови». — 2013. — 339, [1] с. : портр., фото.
Савченко В. Ястребенська Седмиця: достовірна оповідь у семи розділах про життя-буття рідних, земляків і друзів, у часовому зрізі семи десятиліть (1940—2010 роки) / Володимир Савченко. — Житомир : Рута, 2014. — 358, [2] с. : фото, іл.
Савченко В. Заручини з Долею : вірші, поеми, переклади / Володимир Савченко ; [худож. оформ. та іл. М. Бутковського]. — Житомир : Рута, 2015. — 303, [1] с. : портр., іл.
Савченко М. Голос Березолівця та його Відлуння [Текст] : спогади актора театру Леся Курбаса «Березіль» та розповідь сучас. авт. про діяльність акторів та режисерів провід. театрів України за період 1930—2010 рр. / М. В. Савченко, В. З. Савченко. — Житомир: О.О. Євенок [вид.], 2015. — 301, [64] с. : фот.
Святненко В. Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 368 с.
Святненко В. Брусилів. Літопис 1980-х років. — Житомир: Полісся, 2016. — 160 с.: іл.
Ткаченко В. Голод: давнє, пережите, незабутнє. — К., 2008. — 56 с.
Ткаченко Г. Смерч /за ред. Л. М. Козака. — Житомир : Полісся, 2006. — 168 с.
БРУСИЛІВЩИНА В ІМЕНАХ. ПИСЬМЕННИКИ
Брусилівщина в іменах. Книга друга. Письменники / [Автор-упорядник Святненко В. Г.]. — Житомир: О. О. Євенок, 2019. — 448 с. ISBN 978-617-7752-92-8
Книга містить нариси про головні віхи життя і діяльності відомих майстрів пера, які народилися в Брусилівському районі Житомирської області або пов’язані з ним.
Засобами біографістики розкриваються досягнення поетів, прозаїків, перекладачів, літературознавців, критиків, які завдяки своїм здібностям, таланту, важкій щоденній праці зробили помітний внесок у культуру та духовність України. Через творчі біографії митців висвітлено літературну історію Брусилівщини.
Разом з нарисами до книги увійшли вибрані праці або уривки з творів письменників. Це дає змогу не лише дізнатися про долю того чи того літератора, але й познайомитися з його творчою спадщиною.
Видання розраховане на фахівців і широке коло читачів.
Історія рідного краю. 7 клас

Святненко В. Г. Історія рідного краю. 7 клас / Навчальний посібник для учнів 7 класу загальноосвітніх шкіл Брусилівського району. — Житомир: Видавець Євенок О. О., 2019. — 104 с. ISBN 978-617-7752-91-1
Рецензенти:
Г. Л. Махорін – кандидат історичних наук, доцент Житомирського національного агроекологічного університету;
В. А. Студінський – доктор історичних наук, професор Київського національного торгівельно-економічного університету
ПЕРЕДМОВА
Навчальний посібник В. Святненка «Історія рідного краю. 7 клас» підготовлено з ініціативи голови Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади В. Габенця і його першого заступника В. Шкуратівського за сприяння депутатів Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади (рішення 28 сесії 7 скликання №881 від 13.02.2019 «Про затвердження Програми підтримки книговидання та популяризації української книги на 2019—2020 роки»).
Доступність викладення в навчальному посібнику матеріалу, використання сучасної методики подання інформації, включення до нього практичних завдань, тестів, питань для обговорення робить його корисним для вивчення давнього і середньовічного періодів історії рідного краю учнями загальноосвітніх шкіл.
Наталія Коваль,
голова методичного об’єднання вчителів історії Брусилівської ОТГ