КІЛЬКА СЛІВ ПРО “КНИЖКОВУ ТОЛОКУ” В БРУСИЛОВІ

ІРИНА ГОЛОВАЙ, учитель української мови та літератури, м. Київ

18 жовтня мені пощастило відвідати малу батьківщину – містечко Брусилів на Житомирщині. Вперше тут відбулася цікава подія – Книжкова толока, яка об’єднала місцевих мешканців, житомирян і киян. І все це довкола й заради Його величності Слова.

Звісно, усе в цьому світі тримається на справжніх Людях, ентузіастах. Організатором акції став письменник, дослідник Володимир Святненко, який зумів достукатися до місцевої влади у особі очільника Брусилівської об’єднаної територіальної громади Володимира Васильовича Габенця, завідувачки відділу культури Брусилівської ОТГ Лариси Миколаївни Філоненко, а також об’єднати стільки творчих людей навколо події – «Книжкової толоки» у Брусилові.

Враження від події – приємний, сповнений ароматом світлих і насичених спогадів. Тепла чарівна осінь, нові книжки і знайомства, цікава розмова про наболілі проблеми сучасних періодичних видань в Україні з журналістом Євгеном Букетом (редактором газети «Культура і життя»); презентація книги історика й дослідника Романа Коваля «Батькам скажеш, що був чесний»; унікальне дійство на честь народження нової книги Володимира Святненка «Брусилівщина в іменах. Письменники», чарівний виступ заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Дарничанка» із Києва, вокального ансамблю «Чисті криниці» із села Озера  й народного вокального ансамблю «Чарівниця» з Брусилова, виступ кобзаря, заслуженого артиста України Тараса Силенка – усе це додало сили й натхнення.

Щиро радію з того, що у Брусилові є українська і небайдужа влада, що Огієнківський край має гідних нащадків, що Україна – це неймовірна країна, сповнена неповторними талантами.

І хай процвітають Книковий форум у Львові, Книжковий арсенал у Києві, я ж бажаю подальшої долі «Книжковій толоці» у Брусилові, аби вона стала щорічним дійством, яке об’єднує творчих, читаючих і національно свідомих українців чарівного краю над Здвижень-рікою.

Leave a Comment