Краєзнавчий музей села Осівці

Історико-краєзнавчий музей в с. Осівці був відкритий 22 травня 2003 року з ініціативи і при безпосередній організації журналіста Миколи Івановича Каплаушенка та директора Осівецької школи-садочка Валентини Микитівни Васьковець.

У музейній кімнаті облаштовано сім експозицій: “Історичне минуле Осівців до 1917 року”, “Село в довоєнні часи”, “Вони захищали Батьківщину”, “Наші уславлені земляки”, “Ремесла”, “Село Осівці: сучасне і минуле”, “Літературна спадщина”. У цих експозиціях налічується нині понад чотириста експонатів.

Серед численних експонатів відпочивають справжнісінька, але ота ще, колишня олійниця, незнана досі конструкція жорен, воляче ярмо, прядки, вулик-дуплянка, солом´яник для зерна та багато інших цікавих експонатів.

Вабить зір і довго не відпускає від себе експозиція зібраних матеріалів про Велику Вітчизняну війну. Фоторозповіді про тих, хто віддав найцінніше – своє життя – за Батьківщину, архівні списки всіх остарбайтерів, експозиції про Героя Радянського Союзу Григорія Москальчука та про видатних людей, які своїм життям додавали гарної слави рідному селу.

Музей знаходиться в приміщенні Осівецької школи-саду. Працює щоденно з 9.00 до 17.00 (крім суботи та неділі).