НАШ ЗЕМЛЯК — ЛАВРЕАТ ПРЕСТИЖНОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Фундація Українського Вільного Університету в Нью-Йорку проголосила лавреатів літературного конкурсу Воляників-Швабінських при Фундації УВУ в Нью-Йорку за 2020 рік.

Першою премією нагороджено Володимира Святненка за історичний роман «Самурай. Українська історія», в основу якого покладена ідея уславлення мужності й сили духу українців у їхній героїчній боротьбі за волю і незалежність у часи Української революції 1917—1921 рр.

Літературний конкурс Воляників-Швабінських проводиться з 1998 року і має на меті відзначити найкращі наукові праці з українознавчою тематикою та літературні твори різних жанрів, написані українською або англійською мовами, що були опубліковані книжковим форматом в Україні чи в діяспорі у році перед роком проведення конкурсу.

Серед лавреатів конкурсу в попередні роки такі знані в Україні та діяспорі письменники, як Володимир Базилевський, Степан Сапеляк, Петро Перебийніс, Ірина Калинець, Олег Чорногуз, Михайло Слабошпицький, Анатолій Погрібний, Оксана Пахльовська, Роман Кудлик, Степан Пушик, Павло Штепа.

Український вільний університет (УВУ) існує понад 90 років у Мюнхені. Університет готує фахівців з української мови, літератури, історії, права, економіки, знавців суспільно-політичних наук і утримується на пожертви української діаспори.

Про це повідомляє Пресова Референтура ФУВУ.

Leave a Comment