18 травня 2021 року у Житомирі в Національному музеї космонавтики імені Сергія Павловича Корольова відкрилася персональна виставка фотомитця з Брусилівщини Анатолія Джигира

«За даними істориків, на території України було понад 5000 фортець і замків. 116 твердинь – або лише їх руїн – збереглося до нашого часу. Тим не менше, реєстр ЮНЕСКО показує, що нині в Україні зосереджено найбільше у світі фортець і замків. Кожен із них по-своєму унікальний і особливий. Але величезна кількість твердинь перебувають в жалюгідному стані і продовжують катастрофічно руйнуватись.
Сподіваюсь, що ця виставка моїх фотографій допоможе українцям зацікавитись забутими сторінками своєї історії, а відвідуючи історичні об’єкти — краще пізнавати рідний край і бережно ставитися до надбань рідної культури. А меценатів вкладати кошти у відновлення та утримання історичних пам’яток.
Багато українців бажає поїхати за кордон і відвідати всесвітньо відомі історичні пам’ятки. Однак, мало хто знає, скільки чудових творінь людських рук і розуму розкидано по рідній країні. Зокрема, прекрасні замки і фортеці України своєю масивністю і чарівною архітектурою не залишать байдужим жодного мандрівника.
Нажаль, формат даної виставки не дозволяє показати всі відзняті наші твердині. Та я ще і не зафотографував багатьох, які ще збереглись. Але ми з дружиною і внуками ставимо перед собою таку ціль.»
Анатолій Джигир, фотограф

Leave a Comment